Історія закладу

Історія Коледжу
Шановні друзі! Маємо честь вітати вас на сайті Комунального закладу «Херсонський фаховий спортивний коледж» Херсонської обласної ради!
ХФСК – це самобутня родина спортсменів. Це той світ, у якому вони живуть, тренуються, навчаються у найяскравіший період свого життя.
Маємо надію, що цей сайт допоможе вам усвідомити важливість наполегливої праці усього нашого колективу, який має на меті не просто навчання та виховання дітей, а підготовку майбутніх Олімпійських чемпіонів. Наш заклад має 30 річну історію та традиції, які ми дбайливо зберігаємо і всіляко примножуємо. У стінах ХФСК працюють видатні тренери, талановиті педагоги, імена яких разом з іменами їх вихованців прикрашають славні сторінки вітчизняної історії спорту.
Як же все починалось?…
Комунальний заклад «Херсонський фаховий спортивний коледж» Херсонської обласної ради створений на підставі наказу відділу народної освіти виконавчого комітету Херсонської міської ради народних депутатів від 05.10.1988 року № 95-а як Середня загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю. За період свого існування ХФСК декілька раз змінювало назву. Так з 1990 по 1992 ми – Училище олімпійського резерву, з 1992 по 1993 – Училище фізичної культури; з 1993 по 2007 – Херсонське вище училище фізичної культури; з 2007 по 2013 – Спеціалізований навчально-виховний комплекс спортивного профілю «Загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступеня – вище училище фізичної культури» Херсонської обласної ради; з 2013 по 2020 роки Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради, а нині – ми Комунальний заклад «Херсонський фаховий спортивний коледж» Херсонської обласної ради.
З моменту створення і по 2015 рік ХФСК очолював Барбін Леонід Миколайович, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, кавалер ордену «За заслуги», почесний громадянин м. Херсона. Його мудрість, досвід, знання і вражаюча працездатність завжди допомагали нашому колективу досягати значних успіхів.
Ніні ХФСК очолює директор Сух Валентин Васильович.
У 2000 році на виконання Указу Президента України від 01.09.1998 року № 963/98 «Про затвердження Цільової комплексної програми «Фізичне виховання – здоров’я нації» з метою підтримки і розвитку сільської молоді було відкрито філію училища у м. Скадовську.
На сьогодні в ХФСК працює 15 відділень з видів спорту: бокс, боротьба вільна, важка атлетика, веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гандбол, гімнастика спортивна, дзюдо, легка атлетика, стрибки на батуті, стрільба кульова, теніс настільний, футзал, хокей з шайбою, додатковий контингент.
Навчаються і вдосконалюють спортивну майстерність в ХФСК 451 спортсмен. Навчально-тренувальний процес здійснюють 86 вчителів фізичної культури, з яких 7 – “Заслужені працівники фізичної культури і спорту України”, 25 – “Заслужені тренери України”. За час своєї роботи училище підготувало 8 “Заслужених майстрів спорту”, 46 “Майстрів спорту міжнародного класу”, близько 500 “Майстрів спорту України”.
Кожне відділення може похвалитися видатними спортсменами та тренерами. Кожен тренер цих відділень має за своїми плечима вражаючий досвід з підготовки спортсменів вищого ґатунку.
Починаючи з 1992 року, вихованці коледжу гідно представляють Херсонщину і нашу державу на Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи.
Серед них – дворазова чемпіонка XXV Олімпійських ігор в Барселоні (1992) зі спортивної гімнастики Тетяна Лисенко, срібний та бронзовий призер XXVII Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики Олександр Береш, Вікторія Карпенко, яка в запеклій боротьбі посіла 4 місце на ХХVІІ Олімпійських іграх 2000 року
На XXVIII Олімпійських іграх в Афінах (2004) золоті нагороди здобули Юрій Білоног (легка атлетика), Юрій Нікітін (стрибки на батуті), а також в складі національної збірної команди України з гандболу три вихованки училища Анастасія Бородіна, Марина Вергелюк, Ірина Гончарова вибороли бронзові медалі; Кувакін Вадим (гімнастика спортивна) зайняв 7 місце.
Шість вихованців училища: Олена Олефіренко (Сеньків), Дар’я Тихова (Шитко), Іван Іщенко, Ірина Новожилова, Юрій Білоног, Юрій Нікітін представляли Україну на ХХІХ Олімпійських іграх в Пекіні (Китай, 2008).
У 2012 році на ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні брали участь десять спортсменів закладу. А саме: Коновалюк Олександр, Приведа Андрій, Михай Дмитро, Морозов Артем (веслування академічне); Проценко Андрій, Новожилова Ірина (легка атлетика); Тихова Дар’я (стрільба кульова); Іщенко Павло (бокс); Нікітін Юрій (стрибки на батуті); Жмуденко Ярослав (теніс настільний).
У 2016 році на ХХХІ Олімпійських іграх у Ріо – де –Жанейро (Бразилія) брали участь 10 спортсменів – випускників нашого закладу.
А саме: Морозов Артем, Міхай Дмитро у фінальному заїзді з веслування академічного посіли 6-місце, Верестюк Артем був у резерві ; Верхогляд Дар’я, Німченко Евгенія у фіналі вибороли 4-місце (веслування академічне);
Проценко Андрій (легка атлетика) у стрибках у висоту з результатом 2.32 посів 4- місце;
Чумак Дмитро (важка атлетика) у вазі 94 кг. здобув 6-місце;
Лисенко Анастасія (важка атлетика) -10 місце;
Павлова Анастасія (стрільба з луку), Ірина Новожилова (метання молоту) -учасниці Олімпійських ігор.
Кулагіна Антоніна на чемпіонаті Європи серед кадетів з боротьби вільної (Македонія) у 2018 році виборола особисте (61 кг) – 1 місце, командне – 1місце, на Чемпіонаті світу серед кадетів з боротьби вільної (Хорватія) 2018 року завоювала особисте (61 кг) – 1 місце, командне 1 місце.
Арушанян Ерік на чемпіонаті світу серед юніорів з боротьба вільна (Словаччина) 2018 року виборов командне 4 місце, особисте (65 кг) – 3 місце, а у 2019 році став чемпіоном світу серед юніорів.
Єлхін Владислав в 2019 році в м. Гомелі став срібним і бронзовим призером чемпіонату Європи серед спортсменів з порушенням слуху.
Соловей Ігор став чемпіоном у вправі міх на чемпіонаті Європи серед юніорів зі стрільби кульової, що проходив у м. Осієк, Хорватія. На Кубку світу 2019 року Ігор виборов бронзу.
На чемпіонаті України серед юнаків з легкої атлетики, що проходив у м. Києві Шатов Денис виборов золоту нагороду.
На чемпіонаті України серед юніорів з боксу Пазич Радіслав виборов золото, Пазич Ростислава та Шульга Валерій звоювали срібні нагороди. Пазич Радіслав був учасником чемпіонату Європи, що проходив у Румунії.
Спортсмени відділення хокею Матусевич Денис і Будько Кирило стали срібними призерами чемпіонату України серед чоловіків, а також разом з іншими спортсменами відділення хокею (Сулютін Максим, Панков Богдан, Борисов Павло, Савченко Тимур, Кашевко Даніїл) завоювали бронзову нагороду на чемпіонаті України серед юніорів.
На Кубку України з веслування академічного серед юніорів Ставінога Дар′я зайняла 1 місце, Василенко Вікторія – 2 місце, Рожкова Поліна – 3 місце.
На Кубку України серед дорослих з веслування академічного Дмитришина Алла у 8+ стала бронзовим призером.
На Кубку України з важкої атлетики Добровський Максим встановив 4 рекорди України.
Чотири вихованки відділення гандболу (Жомер Анна, Морозенко Ірина, Залецька Олександра, Гончаренко Аля) у складі збірної команди України у 2019 році вибороли третє місце чемпіонату Європи (U-17). Анну Дябло, студентку відділення гандболу назвали нестримною українкою. На чемпіонату Європи 2019 (U-19) Анна забила 27 голів і посіла 2 місце в списку найкращих снайперів.
Примножуючи традиції ХФСК, ми прагнемо не відпускати вихованців, а залишати їх у нашій спортивної родині.
Так, на сьогодні в коледжі працюють випускники різних років – вчителі фізичної культури: Косенко Лариса, Кубішин Віктор, Короленко Олексій, Барболін Сергій, Кудря Сергій, Ямковий Михайло, Якушев Анатолій, Бевзюк Євген, Краснощок Артур, Кубішина Альона, Кузьміна Яна, Штучка Ганна, Сідун Вікторія, Яковлєва Ганна, Чертоляс Максим, Михалін Олег, Видавський Михайло, Піпаєва Наталія, Резніков Сергій; методисти – Вдовиченко Наталія, Косовцов Артем, Лобода Світлана, Черняк Анастасія, що складає 32% від всього тренерського-викладацького складу.
Якщо ви в увійшли в нашу спортивну родину – ви залишитесь в ній назавжди!