Історія закладу

Шановні друзі! Маємо честь вітати вас на сайті Херсонського вищого училища фізичної культури Херсонської обласної ради! ХВУФК – це самобутня країна спортсменів. Це той світ, у якому вони живуть, тренуються, навчаютьсяу найяскравіший період свого життя.

Маємо надію, що цей сайт допоможе вам усвідомити важливість наполегливої праці усього нашого колективу, який має на метіне просто навчання та виховання дітей, а підготовку майбутніх Олімпійських чемпіонів. Наш заклад має 28 річну історію та традиції, які ми дбайливо зберігаємо і всіляко примножуємо. У стінах ХВУФК працюють видатні тренери, талановиті педагоги, імена яких разом з іменами їх вихованців прикрашають славні сторінки вітчизняної історії спорту.

Як же все починалось?… Херсонське вище училище фізичної культури Херсонської обласної ради створено на підставі наказу відділу народної освіти виконавчого комітету Херсонської міської ради народних депутатів від 05.10.1988 року № 95-а як Середня загальноосвітня школа-інтернат спортивного профілю. За період свого існування ХВУФК декілька раз змінювало назву. Так з 1990 по 1992 ми – “Училище олімпійського резерву”, з 1992 по 1993 – “Училище фізичноїкультури”; з 1993 по 2007 – “Херсонське вище училище фізичної культури”; з 2007 по 2013 – “Спеціалізований навчально-виховний комплекс спортивного профілю “Загальноосвітня школа-інтернат ІІ-ІІІ ступеня – вище училище фізичної культури “Херсонської обласної ради”; з 2013 і по теперішній час – “Херсонське вище училищефізичної культури Херсонської обласної ради”. З моменту створення і по 2015 рік ХВУФК очолював Барбін Леонід Миколайович, Заслужений працівник фізичної культури та спорту України, кавалер ордену “За заслуги”, почесний громадянин м. Херсона. Його мудрість, досвід, знання і вражаюча працездатність завжди допомагали нашому колективу досягати значних успіхів.

На сьогоднішній день ХВУФК очолює в.о. директора Сух Валентин Васильович. У 2000 році на виконання Указу Президента України від 01.09.1998 року № 963/98 “Про затвердження Цільової комплексної програми “Фізичне виховання –здоров’я нації” з метою підтримки і розвитку сільської молоді було відкрито філіюучилища у м. Скадовську. На сьогодні в ХВУФК працює 11 відділень з видів спорту: веслування академічне, веслування на байдарках і каное, гандбол, боротьба вільна, легка атлетика, важка атлетика, кульова стрільба, гімнастика спортивна, стрибки набатуті, теніс настільний, бокс, додатковий контингент (дзюдо, тхеквандо).

Навчаються і вдосконалюють спортивну майстерність 414 учнів. Навчально-тренувальний процес здійснюють 86 вчителів фізичної культури, з яких 9 – “Заслужені працівники фізичної культури і спорту України”, 25 – “Заслуженітренери України”. За час своєї роботи училище підготувало 8 “Заслужених майстрів спорту”, 46 “Майстрів спорту міжнародного класу”, близько 430 “Майстрів спорту України”. Кожне відділення може похвалитися видатними спортсменами та тренерами. Кожен тренер цих відділень має за своїми плечами вражаючий досвід з підготовки спортсменів вищого ґатунку. Починаючи з 1992 року, вихованці училища гідно представляють Херсонщину і нашу державу на Олімпійських іграх, Чемпіонатах світу та Європи. Серед них – дворазова чемпіонка XXV Олімпійських ігор в Барселоні зі спортивної гімнастики Тетяна Лисенко, срібний та бронзовий призер XXVII Олімпійських ігор зі спортивної гімнастики Олександр Береш. На XXVIII Олімпійських іграх в Афінах золоті нагороди здобули ЮрійБілоног (легка атлетика), Юрій Нікітін (стрибки на батуті), а також в складі національної збірної команди України з гандболу три вихованки училища Анастасія Бородіна, Марина Вергелюк, Ірина Гончарова вибороли бронзові медалі. Шість вихованців училища: Олена Олефіренко (Сеньків), Дар’я Тихова(Шитко), Іван Іщенко, Ірина Новожилова, Юрій Білоног, Юрій Нікітін представляли Україну на ХХІХ Олімпійських іграх в Пекіні (Китай).У 2012 році на ХХХ Олімпійських іграх в Лондоні брали участь десятьспортсменів закладу. А саме: Коновалюк Олександр, Приведа Андрій, Михай Дмитро, Морозов Артем (веслування академічне); Проценко Андрій, НовожиловаІрина (легка атлетика); Тихова Дар’я (стрільба кульова); Іщенко Павло (бокс);Нікітін Юрій (стрибки на батуті); Жмуденко Ярослав (теніс настільний). Високих спортивних результатів у 2012/2013 навчальному році досягли важкоатлети: Козенко Ганна, “Майстер спорту міжнародного класу”, срібний призер чемпіонату Європи в Бухаресті. Ганна визнана кращою спортсменкою України 2012 року; Савченко Едуард – багаторазовий чемпіон України, майстер спорту України; Ткаченко Олександр – “Майстер спорту України”, бронзовий призер чемпіонату світу, срібний призер чемпіонату Європи; Чібісова Надія –”Майстер спорту міжнародного класу”, бронзовий призер чемпіонату Європи. Спортсменів підготували “Заслужені тренери України” Пастух П.В., Кучинов Ю.П., Пастух Г.І.

У липні 2013 року в Казані (Росія) стартувала ХХVІІ Всесвітня літня Універсіада. Вихованці училища гідно представляли Україну на цьому форуміз веслування академічного та легкої атлетики. Успішно виступили спортсмени-веслувальники. Вони здобули дев’ять медалей, з них сім срібних та дві бронзові Указом Президента України від 25 липня 2013 року № 392/2013 спортсмени Радченко Анатолій, Завгородній Василь, Цуркан Віталій, Чумраєв Станіслав, Нікулін Владислав, Ковальов Станіслав, Михай Дмитро нагороджені орденом Данила Галицького; спортсменки Верхогляд Дарина, Німченко Євгенія – медаллю “За працю і звитягу”. Срібну медаль Універсіади виборов випускник училища Проценко Андрій – “Майстер спорту міжнародного класу” з легкої атлетики. Він також нагороджений орденом Данила Галицького. Їх підготували тренери училища: “Заслужені тренери України” Волощук Г.І., Волощук О.І., Боголуцький О.Г., Науменко В.В., Краснощок А. В. та Зуєв Г.В. Високий рівень спортивної майстерності у 2013/2014 навчальному році показали такі спортсмени: Ковтун Валентин – чемпіон Європи з веслування академічного у четвірці рульній (Бельгія); Кремзер Олена – срібна призерка чемпіонату Європи з боротьби вільної, виборола ліцензію на ІІ літні юнацькі Олімпійські ігри у Китаї; Просторов Микола посів 5 місце у чемпіонаті світу зістрибків на батуті серед дорослих у командному заліку; Шупер Богдан зайняв 5 місце в чемпіонаті Європи зі стрибків на батуті серед юніорів; Шадрін Назар став срібним призером чемпіонату Європи з універсального бою; Микитась Владислав – бронзовий призер чемпіонат світу з тайського боксу; Дудченко Катерина виборола 6 місце в чемпіонаті Європи з веслування академічного серед юніорів у четвірці парній (Бельгія); Подавалов В’ячеслав, Тіщенко Артем, Крутієнко Матвій стали чемпіонами України з легкої атлетики; Железняк Сергій – каноїст, став переможцем Кубку України. Бронзовими призерами чемпіонату України супер-ліги з гандболу серед жінок (дорослих) стали студентки училища Сурган Дарина, Головко Анастасія, Сорокіна Альона, Попович Тетяна, Строган Дар’я. Команда молодших гандболісток у складі 16 осіб стала переможцем чемпіонату України серед дівчат. Високих спортивних результатів на змаганнях міжнародного рівня досягли важкоатлети філії ВУФК у м. Скадовську.

У 2016 році на ХХХІ Олімпійських іграх у Ріо – де – Жанейро (Бразилія) бралиучасть 10 спортсменів – випускників нашого закладу. А саме: Морозов Артем, Міхай Дмитро у фінальному заїзді з веслування академічного посіли 6-місце, Верестюк Артем був у резерві ; Верхогляд Дар’я, Німченко Евгенія у фіналі вибороли 4-місце (веслування академічне); Проценко Андрій (легка атлетика) у стрибках у висоту з результатом 2.32 посів 4 – місце; Чумак Дмитро (важка атлетика) у вазі 94 кг. здобув 6-місце; Лисенко Анастасія (важка атлетика) – 10 місце; Павлова Анастасія (стрільба з луку), Ірина Новожилова (метання молоту) – учасниці олімпійських ігор. За підготовку спортсменів вищих досягнень тренерам Волощуку О.Г., Волощуку Г.І. та Масловій Н.І. присвоєно почесне звання “Заслужений працівник фізичної культури і спорту України”. Примножуючи традиції ХВУФК, ми прагнемо не відпускати вихованців, а залишати їх у нашій спортивної родині.